Helsingi turvamessil demonstreeriti valveseadmete tipptehnikat 

Tänavu 18.-20. novembril toimus Helsingis Läänemere piirkonna üks suurimaid turvalisuse ja tööohutuse messe FinnSec 2015. Valdkonna professionaalidele suunatud messilt tõid USS Security töötajad Eestisse kaasa uusi ideid ja teadmisi nii valvetehnika kuid mehitatud turvateenuse rakendamiseks üha keerulisemas julgeolekukeskkonnas.

USS Security teenistusdirektor Veikko Kaskau sõnul on iga kahe aasta tagant põhjanaabrite korraldatav üritus väga esinduslik ning arvestab just lähiriikide turvaturgude eripäraga.

“Meie huviorbiidis olid peamiselt turvakaamerad ja erinevate videolahenduste edasiarendused. Turvateenused liiguvad üha enam tehnilise ja mehitatud valve integreerimise poole ja videoanalüütikaga kaamerad on juba praegu muutunud igapäevaseks. Sisuliselt vabastavad nn nutikad kaamerad turvatöötaja vajadusest pidevalt valvatava objekti videopilti jälgida ning rakenduvad vaid eeldefineeritud olukordades,” selgitas Kasak.

Kombineerituna näo- ja numbrituvastuse võimekusega asendavad USS Security poolt paigaldatud erinevat tüüpi kaamerad kümnete ja isegi sadade turvatöötajate ülesandeid. Kuigi tehnika võimaldab valvet parandada ja kliendi jaoks teenuse hinda reeglina alandada, jääb mehitatud reageerimisvõimekus häiretele endiselt turvafirmade üheks keskseks tegevuseks.

Veikko Kasaku sõnul näitas FinnSec2015 mess selget trendi kompleks-turvalahenduste kasvust, mille puhul on põhjalikult analüüsitud kliendi vajadusi ning pakutud just talle rätsepülikonnana sobivat tasakaalus tehnilist ja mehitatud valvet.

“Turvakontseptsioonide disainimisel ei pea täna enam küsima, kuidas ühte või teist asja teha – tuleb lihtsalt läheneda äärmiselt loovalt. Kaupluseriiulil on kõikvõimalikud vahendid olemas, et soovitu toimima panna: küsimus taandub vaid sellele, millise hinnaga ja millise riskiastmega on klient valmis teenust tellima,” lausus Veikko Kasak.

USS Security’st osalesid FinnSec2015 turvamessil regioonide teenistus- ja turvajuhid, müügikonsultandid ning tehnikaosakonna esindaja.